تبلیغات
عطر شهادت

عطر شهادت
زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست
نویسندگان


راوی: سرهنگ خلبان محمد حسن زندكریمی
زمستان بود و هوای پایگاه همدان به شدت سرد . لكه های پراكنده ابر در آسمان دیده می شد . من در جلو گردان پروازی قدم می زدم و در افكار خود غوطه ور بودم . با آمدن جناب سرهنگ یاسینی كه در آن زمان معاونت عملیات پایگاه را به عهده داشت به خود آمدم . سلامی كردم و او پس از احوالپرسی گفت :
- آقای كریمی آمادگی یك مأموریت دارید ؟
- بله آماده ام .
- البته من خودم هم می آیم .
- هدف كجاست ؟
- كركوك .
ما آن روز پس از انجام توجیه و كارهای مقدماتی پروازی در ساعت مقرر به سوی هواپیمایمان حركت كردیم . پس از بررسی های مقدماتی هواپیماها در یك دستۀ 3 فروندی از پایگاه برخاسته و در موقعیت مناسب پروازی قرار گرفتیم . در این مأموریت جناب سرهنگ یاسینی رهبری دستۀ پروازی را بر عهده داشت ، و قبل از پرواز یادآور شد :
- بچه ها مأموریت باید در سكوت كامل رادیویی انجام شود . هیچ كس حق مكالمه ندارد . ما هم اطاعت كرده و در كنار هم به پروازمان ادامه دادیم . وقتی كه نزدیك مرز رسیدیم ارتفاعمان را كم كردیم . جناب یاسینی آنقدر در ارتفاع پایین پرواز می كرد كه به نظر می رسید . هواپیما روی زمین حركت می كند . با سكوت كامل از مرز گذشتیم و نزدیك هدف رسیده بودیم كه آتشبارهای دشمن به رویمان آتش گشودند . در این لحظه هواپیمای شماره 3 مورد هدف موشك زمین به هوای دشمن قرار گرفت و خلبانهای آن با چتر بیرون پریدند . یك لحظه ناراحت شدم و كنترل خودم را از دست دادم خواستم بروم روی موج رادیوی هواپیمای شمارۀ 1 ( جناب سرهنگ یاسینی ) و بگویم برگردیم ، دیدم كه هواپیمای شمارۀ 1 همانطور به سوی هدف در حال پرواز است. چیزی نگفتم و پشت سر او به پرواز ادامه دادم . برای منحرف كردن موشكهای دشمن مرتب مانور كرده و با سرعت 500 نات به سوی هدف پرواز می كردیم . نزدیك هدف كه رسیدیم با انتخاب سمت و زاویۀ مناسب ارتفاع گرفته و روی هدف شیرجه زدیم و بمبهایمان را رها كردیم . پس از بمباران ، مسیر بازگشت را پیش گرفتم . در این لحظه روی موج رادیوی هواپیمای شماره یك رفتم و گفتم : جناب یاسینی چرا موقعی كه شماره 3 را زدند از ادامه پرواز منصرف نشدید ؟ جواب داد : اگر بر می گشتیم تأثیری نداشت ، فقط مأموریت انجام نمی شد . با روحیه سلحشوری كه در وجود او موج می زد هیچگاه تحت تأثیر شرایط بحرانی قرار نمی گرفت و تنها به انجام موفقیت آمیز مأموریت می اندیشید . لذا تا خطری جدی هواپیمایش را تهدید نمی كرد هیچگاه از ادامۀ مأموریت منصرف نمی شد .برچسب ها: خاطره پرواز، شهید، شهدا، شهیدان،
[ جمعه 9 تیر 1391 ] [ 05:03 ب.ظ ] [ ]
نظرات
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ


آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب